Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Je váš tým česko-anglický nebo anglicko-český aneb jaký jazyk pro semininář či workshop zvolit

Naše semináře a workshopy jsou maximálně variabilní. Z našeho katalogu si můžete z již připravených školení sami rovnou sestavit své vzdělávací menu. Jsme ale také schopní jednotlivá školení upravit podle vašich konkrétních požadavků a připravit vám tak vzdělávací program na míru. Po krátké přípravě - customizaci můžeme školit na vašich datech a IT prostředí v prostorách zákazníka nebo u nás ve školícím centu na Proseku a volitelně také v anglickém jazyce či dokonce francouzském jazyce.

Je pro Vás školení v angličtině jasnou volbou nebo váháte jestli tým rozdělit na českou a anglickou skupinu?

Dovolte nám podělit se o naše zkušenosti se školením v anglickém jazyce v rámci jazykově smíšeného týmu.

Je nutné si uvědomit, že ne všichni ovládáme angličtinu jako rodilí mluvčí, jazykové vybavení v rámci týmu může kolísat. Většina z nás se s angličtinou velmi dobře pohybuje v rámci své profese, ovládá tu část anglického jazyka, kterou pravidelně používá.Na seminář/ workshop jdeme ale většinou proto, abychom se dozvěděli nebo naučili něco nového, neznámého.  Proto hrozí riziko, že jelikož je daná oblast pro nás cizí, byť i v českém jazyce, v anglickém si s probírané problematiky odneseme zlomek předávaných informací a nebude to dostatečné k osvojení si nových dovedností.Naším cílem je dlouhodobý efekt vzdělávání. Proto ze zkušenosti doporučujeme, zvážit jazykové vybavení celého týmu a také poměr česky a anglicky mluvících.

Pokud jsou česky mluvící ve většině, doporučujeme, rozdělit školení pro česky mluvící většinu, ve standardní formě, a pro anglicky mluvící menšinu realizovat školení spíše ve formě konzultace - s max. 5 účastníky. Takto optimalizovaná forma česko-anglického školení má mnohem větší efektivnost.

Pokud byste váhali, určitě nás kontaktujte, společně vše probereme, zvážíme a doporučíme tu nejvhodnější variantu přímo pro vás a váš tým.

Zpět na výpis rubriky