Přejdi na obsah Přejdi na navigaci
 

Umíte si správně zakdákat nad sneseným vejcem aneb je známo, co všechno v práci děláte?

Doprovodný obrázek

Dostává se vám jen zřídka upřímné pochvaly a uznání? A přitom, když se podíváte na svoji odvedenou práci, je perfektní. Jste pracovití, máte nápady, pomáháte novým kolegům, dokonce děláte i takové ty úkoly, co nikdo dělat nechce. Nezpůsobujete kalamity a jiné problémy. Za výsledky vaší práce však plácají po zádech vaše nadřízené, kolegy, lenochoda támhle na stromě, ale vy zůstáváte v pozadí. A víte co? To je hlavní kámen úrazu. Jste v podstatě neviditelní. Nikdo vlastně neví, co všechno děláte, takže vás těžko může pochválit, popřípadě ocenit.

Na druhou stranu určitě znáte lidi, včetně kolegů z práce, kteří mají stejné kvality jako vy ovšem s tím rozdílem, že o nich je to všeobecně známo. Slýcháváte u kuchyňky, jak je zdatný kolega opravdu zdatný a jak to měl všechno skvěle propracované, ale o sobě jste neslyšeli ani ň? Důvod je prostý: neumíte si zakdákat nad sneseným vejcem.

Je na čase zvýšit pocit vlastní hodnoty a začít sám sobě důvěřovat. A protože všechno začíná u nás samotných, musíte se naučit chválit sám sebe. Mnohdy je potřeba se nejdříve zbavit nagativně nastavených programů v naší hlavě. Jak dokážeme přijímat a ocenit sami sebe je totiž do značné míry ovlivněno tím, v jakém prostředí jsme vyrůstali a jak s námi jednali rodiče a lidé okolo nás. Pokud jsme v rozumné míře bývali podporováni a oceňováni, pak s vysokou pravděpodobností v dospělosti budeme platit za laskavé nejen k sobě, ale i k druhým. V případě, že jsme jako děti byli silně a pravidelně „vyživovaní kritikou“, pak z nás bohužel bývají lidé plaší, nerozhodní a s nízkým sebevědomím.

Na cestě za zdůrazněním vašich nesporných úspěchů postupujte pěkně krok za krokem. Začněte se chválit za maličkosti v osobním životě. Doporučuji pochválit se za ustlání postele. Pokud je ovšem ustlání pro vás „piece of cake“, zvolte si nějakou jinou drobnou činnost, za kterou se každý den pochvalte (samozřejmě pokud ji splníte. Základem je nelhat si do kapsy, z toho byste neměli moc dobrý pocit.)

Jakmile pochopíte, jak je obohacující a osvěžující umět se pochválit, začněte s tím i v práci, jen pozor, abyste se nestali příliš samolibým. Kolegové a nadřízení se možná budou divit, co všechno děláte a jaké jste s tím měli komplikace. Svěřte se na obědě, na čem pracujete, aby kolegové věděli, jak tvrdá dřina stojí za budoucím úspěchem. Zeptejte se čas od času kolegů, co říkají např. na závěr vyplývající z vaší analýzy. Pokud ho nebudou znát, máte prostor závěr shrnout a během toho i naznačit, že práce na úkolu nebyla procházka růžovým sadem.

Vraťme se k neochotě stát se samolibým jedincem. Vyhněme se projevům, které by mohly působit příliš samolibě a zavánět nadměrnou samochválou. To znamená, že nikdy nebudeme přehánět, nedej bože lhát. Stejně tak není dobré chválit se s větší intenzitou, než je nutné, aby si ostatní všimli, jak nepostradatelní jste. Pokud vás zrovna nenapadá odvedená práce, kterou byste se mohli pochlubit, tak zvažte, jestli nemáte nějaký nápad na zlepšení pozice podniku, ve kterém pracujete. Takový nápad by měl ideálně ušetřit zaměstnancům čas, eliminovat chyby zapříčiněné nesystematickou prací či optimalizovat firemní procesy.

Jakmile si všichni začnou všímat vašich kvalit, nekažte si to ignorováním pochval. Jak ale takovou pochvalu přijmout, o tom zase příště.

 

INSPIRACE do Vašeho e-mailu

Pozvánky na kurzy a konference, newslettery se zajímavým obsahem, články na aktuální témata, nejnovější trendy. Teď už Vám nic neunikne. Ochrana osobních údajů.

*
*
*