Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Blog

Doprovodný obrázek

Jak z online vzdělávání vytěžit maximum

V loňském roce se nejen naše životy, ale i firemní vzdělávání přesunulo do online prostoru. Pandemie postupně přetváří svět práce a přístup k ní. Zatímco v první covidové vlně se lidé mobilizovali a mnohdy vykazovali i vyšší aktivitu než obvykle, ta druhá většinu snahy „naředila“.

Pokračování článku

Doprovodný obrázek

Proč se zabývat designem informací?

Reportingem se ve společnosti standardně zabývají desítky až stovky lidí – pracovníci financí, controllingu, IT, obchodu, marketingu, Business Intelligence (BI) a další. Tito lidé většinou disponují skvělými znalostmi svého oboru i nástrojů pro tvorbu reportů, ať už se jedná o Microsoft Excel nebo p…

Pokračování článku

Doprovodný obrázek

Co na Vás ví velký bratr ze supermarketu?

Věrnostní karty jsou v dnešní době velkým hitem a nabízí je téměř všechny menší i větší obchody, supermarkety, restaurace, kavárny a další subjekty. Pro zákazníka je výhoda v tom, že díky nim může občas dostat nějakou tu slevu. Obchodník má zase větší šanci, že příště zákazník zamíří opět k němu, ab…

Pokračování článku

Doprovodný obrázek

Jaký jazyk pro seminář či workshop zvolit

Naše semináře a workshopy jsou maximálně variabilní. Z katalogu BI akademie si můžete z již připravených školení sami rovnou sestavit své vzdělávací menu. Jsme ale také schopní jednotlivá školení upravit podle vašich konkrétních požadavků a připravit vám tak vzdělávací program na míru. Po krátké přípravě - customizaci můžeme školit na vašich datech a IT prostředí v prostorách zákazníka nebo u nás ve školícím centru.

Pokračování článku

Doprovodný obrázek

Self-servis mýtus

Self-service BI nástroje jako Tableau, QlikView, Microsoft PowerBI a další zažívají velký rozmach. Umožňují lidem z byznysu, aby sami bez hlubších technických znalostí jednoduše analyzovali svá data a vytvářeli reporty a vizualizace, na které předtím – když je chtěli od IT – museli čekat měsíce. Osobně to považuji za skvělé, těmto nástrojům fandím a intenzivně zvažujeme, který z nich (kromě Microsoft BI, které už implementujeme) bychom měli přidat do portfolia podporovaných technologií.

Pokračování článku

INSPIRACE do Vašeho e-mailu

Pozvánky na kurzy a konference, newslettery se zajímavým obsahem, články na aktuální témata, nejnovější trendy. Teď už Vám nic neunikne. Ochrana osobních údajů.

*
*
*